STATYSTYKI: Odwiedziło nas: 190008 osób | Do końca roku: 133 dni | Do wakacji: WAKACJE!!! dni
Niedziela, 2017-08-20
Bernarda, Sabiny

STRATEGIA ROZWOJU PLACÓWKI

Jesteś tu: Strona główna » STRATEGIA ROZWOJU PLACÓWKI

Dokąd zmierzamy? -

- strategia rozwoju placówki.

• Jesteśmy placówką pracującą w oparciu o program ukierunkowany na dziecko i jego potrzeby, umożliwiający mu wszechstronny rozwój osobowości.

• Nasz program pracy wychowawczo-dydaktycznej realizujemy we współpracy z rodzicami.

• Nauczyciele pracujący w przedszkolu doskonalą swoje kwalifikacje zawodowe i dostosowują zajęcia do zindywidualizowanych potrzeb i oczekiwań "klientów" – dzieci i rodziców.

• Dzieci korzystają z różnorodnych pomocy dydaktycznych, rozwijają swoje zainteresowania i zdolności, działają metodami aktywnymi.

• Pracownicy przedszkola dokonują wewnętrznej ewaluacjii pracy, a uzyskane wyniki służą do stałego jej doskonalenia.

• Plany pracy dostosowane są do aktualnych potrzeb dzieci i możliwości finansowych placówki pozyskiwanych z wielu źródeł.

NASZA MISJA:

Zmierzamy do wyrównywania szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich.
  • Kochamy nasze dzieci takimi jakie są.
  • Staramy się tworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju dziecka na miarę jego indywidualnych uzdolnień i możliwości.

• Stwarzamy dzieciom bezpieczną i życzliwą atmosferę.

• Rozwijamy aktywność twórczą oraz zainteresowania teatrem, muzyką, plastyką, literaturą oraz tańcem.

• Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole i odnoszenia sukcesów.

STANDARDY:

1. DZIECKO ROZWIJA ZAINTERESOWANIA I UZDOLNIENIA ARTYSTYCZNE.

WSKAŹNIKI:

• dziecko zdobywa umiejętności artystyczne uczestnicząc w zajęciach plastycznych, muzycznych, teatralnych,

• dziecko odnosi sukces w rozwoju indywidualnych uzdolnień uczestnicząc w uroczystościach przedszkolnych i imprezach kulturalnych,

• dziecko uczestniczy w różnorodnych formach obcowania ze sztuką i teatrem.

2. DZIECI SĄ SAMODZIELNE I AKTYWNIE UCZESTNICZĄ W PROCESIE

POZNAWCZO- WYCHOWAWCZYM.

WSKAŹNIKI:

• dziecko potrafi samodzielnie wybrać formę własnej aktywności i realizować ją odnosząc sukces,

• dziecko chętnie eksploruje materiał rozwojowy,

• dziecko na miarę własnych możliwości angażuje się w poznawanie dalszego i bliższego otoczenia społeczno-przyrodniczego.

3. RODZICE AKTYWNIE UCZESTNICZĄ W DZIAŁANIACH SKIEROWANYCH NA

ROZWÓJ PRZEDSZKOLA.

WSKAŹNIKI:

• rodzice partycypują w kosztach podejmowanych przez przedszkole inicjatyw na rzecz dzieci i przedszkola,

• rodzice angażują się w proces planowania, organizowania i realizacji zadań statutowych przedszkola.

Opracowanie:  M.S.

RADA PEDAGOGICZNA  G.P. w OCHRANIEWIE